włoska restauracja Kraków centrum

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi próbują rzadsze dania takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie są też nie tak znane dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać również trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. włosi gotują Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film