Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite i w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o oryginalne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.