kasza jaglana gorzka

By

16 października, 2016kulinariaNo comments

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej też wypatruje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, ale organizm po prostu znosi je o wiele odpowiedniej. Imponującym przykładem porządnego produkty jest kasza jaglana, jaka dawno temu gościła na stołach wybitnie w szeregu przypadków a dziś niestety została zapomniana.

ciasto z kaszą jaglaną i jabłkami

Na szczęście coraz więcej osób ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest niesłychanie prosta – kasza jaglana to całkowicie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli tradycyjną, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, ponieważ wrażenia smakowe są właściwie fajne. Z jakiej przyczyny jednakże musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada niesłychanie wiele należytych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar czy też trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj poprawnym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, ale nie tylko, dostarcza bo też witaminy z grupy E, jakie niezwykle poprawiają pamięć oraz koncentrację a też dużo doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To zdumiewający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany skutkiem tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.