Co słychać w stolicy Małopolski?

By

Wrzesień 28, 2014Bez kategoriiNo comments

Wśród licznych województw w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na wielu innych obszarach. Zaczyna być obszarem otwartym do mieszkania. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne nowości w Grodzie Kraka.
Co niezłego wypracowano w trakcie niedawnego okresu? Ilość udogodnień i inwestycji jest spora. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie środki EU, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne postępowanie w temacie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Najczęściej pomijamy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Podczas gdy Kraków zmienia się z każdym miesiącem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu oraz modernizacji siatki wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Potencjał Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie nowości zachęcają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie obejmują tylko samego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Wobec tego zamiast pomstować lecz dostrzec zmiany w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa rozwoju – pozwolą miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił