Atrakcyjny a także innowacyjny Kraków

By

Listopad 13, 2014Bez kategoriiNo comments

Najważniejszym z największych utrudnień w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Wśród pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.